Samarbeidet er avsluttet
Strøm til medlemspris
- Unik spotprisavtale
- Kun for medlemmer
- Ingen bindingstid
NorgesEnergi og Huseierne har valgt å avslutte samarbeidet, men det skal ikke gå ut over deg. Som medlem i Huseierne Landsforbund vil du likevel fortsette med den samme gode strømavtalen som du har i dag.
Med Strøm til medlemspris betaler du akkurat det samme for strømmen som NorgesEnergi betaler når vi handler på strømbørsen. Spotavtaler har i følge Statistisk Sentralbyrå vært den billigste avtaleformen i over 10 år. Her er det kun etterskuddsvis betaling – og ingen bindingstid.
Når du inngår eFaktura-avtale er det ingen fakturagebyr.
Produktvilkår Strøm til medlemspris
01.01.2020
- Produktet som leveres er spotpris.
- Avtalen er kun beregnet for private husholdninger og gjelder ikke næringsvirksomhet.
- Prisen er basert på NordPools områdepris i kundens leveringsområde. Denne prisen varier fra time til time i takt med tilbud og etterspørsel. Kundens pris fastsettes derfor ut fra timesprisen hos NordPool. I tillegg til kraftprisen tilkommer et avtalt påslag for å dekke driftskostnader, fortjeneste og elsertifikater. Størrelsen på påslaget vil kunne variere avhengig av prisvilkårene som tilbys ved avtaleinngåelse og gjennom avtaleperioden. Endringer i det individuelle påslaget vil etter standard kraftleveringsavtale § 6, varsles med 14 dagers varsel, direkte fra kraftleverandør til kunde, eller på Min side dersom avtalt med kunden.
- Kunden betaler strømfakturaene via eFaktura eller AvtaleGiro. Oppretter ikke kunden eFaktura tilsendes tradisjonelle papirfakturaer. Ved papirfaktura tilfaller fakturagebyr til enhver tid gjeldende satser (kr 59,- per 01.11.2018).
Du betaler det samme for strømmen som vi gjør på strømbørsen. I tillegg kommer et månedlig påslag på kun kr 19,- samt 2,99 øre/kWh som inkluderer lovpålagte elsertifikater.
Kunder i Finnmark og følgende kommuner i Troms: Karlsøy, Kvænangen, Kåfjord, Lyngen, Nordreisa, Skjervøy og Storfjord er unntatt mva og el-sert. Kunder i resten av Troms og Nordland er unntatt mva.
Med Strøm til medlemspris betaler du akkurat det samme for strømmen som NorgesEnergi betaler når vi handler på strømbørsen. Spotavtaler har i følge Statistisk Sentralbyrå vært den billigste avtaleformen i over 10 år. Her er det kun etterskuddsvis betaling – og ingen bindingstid.
Når du inngår eFaktura-avtale er det ingen fakturagebyr.